LeoVince
65 lat istnienia marki

W roku 1954 w miejscowości Monticello d'Alba powstała manufaktura, która dała początek działalności i produktom, które dzisiaj cenimy i rozpoznajemy jako LeoVince.

Historia rozpoczęła się od Sito, na fali rozwoju powstała marka Silvertail, a dzisiaj Leovince nieprzerwanie rozwija swoją ofertę wprowadzając nowości co miesiąc.

Początkowo tłumiki i układy wydechowe oferowane były przez producenta pod marką „Sito” oraz później w latach 90-tych oferta została poszerzona o markę „Silvertail”.

Kolejne lata i zróżnicowanie rynku (od skuterów 50ccm) przez motocykle Enduro i Cross po motocykle szosowe i Cruisery pojemności często powyżej 1300 ccm pozwoliły na wylansowanie takich linii produktowych LeoVince jak : SCOOT, X3 oraz SBK.

Często wymienione linie produktowe funkcjonowały w umysłach Klientów jako niezależne „marki”.

Obecnie LeoVince oferuje blisko 900 tłumików i układów wydechowych dla czołowych marek motocykli i skuterów.

W tej samej miejscowości, w kórej 65 lat temu wyprodukowano pierwsze tłumiki SITO - obecnie zlokalizowany jest dział badań i rozwoju LeoVince.

W budynku o powierzni 1500 m2 zlokalizowane są biura, dział techniczny kompleksowo wyposażony w sprzęt pozwalający zarówno kreować nowe kształty tłumików jak i dokonywać pomiarów i prowadzić prace inżynieryjne przy modelowaniu wydechów dla nowo-wprowadzanych na rynek modeli motocykli. Próby na hamowni, czy sesje fotograficzne nowo powstałych produktów dokonywane są na terenie siedziby LeoVince.

Dział wytwarzania (fabryka) obejmuje powierzchnię 22.000 m kwadratowych. Zdolności produkcyjne określane są na liczbę 250.000 sztuk (kompletnych produktów) rocznie co pozwala fabryce aktywnie działać i rozwijać się w 60-ciu krajach na terenie całego świata. Fabryka Zatrudnia obecnie 120 pracowników.